Anadolu Isuzu da üretime ara veriyorTalep daralması gerekçesiyle üretime ara veren fabrikalara Anadolu Isuzu da katıldı, Fabrikada Ocak ile Nisan ayları arasındaki toplam 4 aylık sürede 26 gün üretim yapılmayacak


Anadolu Isuzu da “talep daralması” gerekçesiyle Ocak ile Nisan ayları arasındaki 4 aylık dönemde toplam 26 gün üretime ara vereceğini açıkladı.

Yurtiçi talep daralması gerekçesiyle üretime 4 ayda 26 gün ara verecek olan fabrikadan Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, bu ara vermenin toplam üretime “önemli bir etki” yapmasının beklenmediği belirtildi.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Yurt içi pazarda talep daralması nedeniyle Ocak ayında 6 gün, Şubat ayında 8 gün, Mart ayında 8 gün ve Nisan ayında 4 gün üretime ara verilecektir. Faaliyetlerin durdurulmasının/İmkansız hale gelmesinin nedeni yurt içi pazarda son dönemde yaşanan talep daralması.

Üretime 1965 yılında başlamıştı

Anadolu Isuzu’nun tarihi 1965 yılında kamyonet ve motosiklet üretimine başlayan Çelik Montaj’a dayanıyor. 1986 yılına dek Skoda komyonet üretimini sürdüren şirket, 1983’te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak Temmuz 1984’te İstanbul Kartal’daki fabrikasında Isuzu araçlarının üretimine başladı.

Şirket üretim faaliyetlerine 1999’dan beri Çayırova Şekerpınar’da kurulmuş yeni fabrikasında devam ediyor. Şirket’in hisseleri 1997 yılında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır.

Ayrıca Kontrol Et

1 Mayıs, Taksim ve Bugün…

Siyasi parti, örgüt, sendika… Her kritik dönemde kendisi olmaktan vazgeçtiği, küçük gibi görünen tavizler vererek yürüyebileceğini sandığında sonuçlar iflah olmaz bir yabancılaşma olarak gelmiştir