TAŞYAPI direnişinin 6. gününde 5. gözaltıİnşaat-İş’in hakları gasbedilen üyeleriyle birlikte sürdürdüğü direniş bugün 6. gününde. Sendika yöneticileri ve işçiler bir kez daha gözaltına alındılar


İnşaat-İş, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin (İPKM) denetiminde yapımı devam eden ve yüklenici firmanın TAŞYAPI  olduğu Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında taşeron firma HS Ring Elektrik bünyesinde elektrik ustası olarak çalışan üyelerinin gasbedilen hakları için başlattığı direnişin 6. gününde 3 ayrı yerde eylemdeydi.

İşçiler ve sendika yöneticileri direnişin 6. gününde 5. kez gözaltına alındılar.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesi önünde devam eden direniş bugün aynı zamanda hem TAŞAYAPI’nı Altunizade’deki merkez binası önünde hem de TAŞAYAPI’nın ortağı olduğu Kadıköy’deki DoubleTreeHill by Hilton Oteli önünde gerçekleştirilen eylemlerle birleşti.

TAŞYAPI bugün şantiye önündeki levhasını kaldırdı!

Otel önünde eylem yapan sendika yöneticisi ve üç işçi, işçinin en temel hakkı olan ücretlerini ve diğer haklarını talep ettikleri için bugün de gözaltına alındılar.

Direniş, öğlen saatlerinde de teşhir konuşmaları ve sloganlarla TAŞYAPI merkezi önüne taşınmıştı.

Saat 15:00’teyse TAŞYAPI’nın da ortağı olduğu Kadıköy’deki DoubleTreeHill by Hilton Oteli önüne giden işçiler burada attıkları sloganlar ve ajitasyon konuşmalarıyla inşaat patronlarının sömürü saltanatını bir kez daha teşhir ettiler.

Eylem devam ederken polis tarafından gözaltına alınan üç işçi ve İnşaat-iş Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür Kadıköy Rıhtım Karakolu’na götürüldüler.

İnşaat-İş gözaltına alınan işçilerin ifadelerinin alınarak serbest bırakılacağını duyurarak, “Bir kez daha yineliyoruz. İşçi arkadaşlarımız da biz de tek bir kuruşumuzu patronlara bırakmamakta kararlıyız. Gözaltılar, baskılar, soğuk, yağmur, elverişsiz koşullar bizi yıldıramaz!” dedi.

 

Ayrıca Kontrol Et

1 MAYIS’ın Adresi Taksim Meydanı’dır!

2024 1 Mayıs Platformu Çalışma Bakanı'nın dünkü açıklamasını yanıt verdi