Ankara’da mobilya fabrikasında yangınAnkara’da mobilya fabrikasında çıkan yangında Suriyeli beş işçi hayatını kaybetti, beş işçi de yaralandı, fabrikada yangın teçhizatının olup olmadığı bilinmiyor


İş cinayetleriyle ilgili süren davlarda sorumlular aklanırken patronlar ve sözümona onları denetlemekle yükümlü resmi kurumların keyfilik ve pervasızlıkları da bir o kadar tırmanıyor.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde, mobilyacılar sitesinde bulunan 4 katlı binada çıkan yangında beş Suriyeli işçi hayatını kaybetti, beş işçi de yaralı kurtarıldı.

Mobilya gibi yangın riski yüksek bir fabrikada yangın tertibatının olmadığıysa, yaralı kurtarılan işçilerin camların kırılması ve merdivenle kurtarılmalarından anlaşılıyor. Aynı yerde kısa süre önce de başka bir mobilya fabrikasında yangın çıktığı belirtiliyor.

Sat 18:00 sıralarında çıkan yangın sonrasında olay yerine gelerek inceleme yapan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, 5 Suriyeli uyruklu işçinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Yangının binanın bodrum katında başladığını belirten Ersoy, “Koltuk imalatı yapılan bir yer. Saat 18.00 sıralarında başlıyor yangın. O sırada 5 Suriyeli alt katta dumandan etkilenmemek için yukarıya kaçmış. Yangın da yukarıya ulaştığında 5’ini de kaybettik maalesef. 3’ünün kimliğini tespit ettik, diğerlerinin tespit çalışması sürüyor. Yangın şu anda kontrol altında” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: