Honduras’tan ABD’ye yeni göçmen kafilesiBir göçmen kafilesinin daha ABD’ye ulaşmak üzere Honduras’tan ABD’ye doğru yola çıktığı bildirildi


Bir göçmen kafilesinin daha ABD’ye ulaşmak üzere Honduras’tan ABD’ye doğru yola çıktığı bildirildi. Geçen yılki göçmen kafilesinde Orta Amerika’dan binlerce göçmen Meksika ABD sınırına ulaşmıştı.

Ülkelerindeki yoksulluk, yoksunluk ve şiddetten kaçan Orta Amerikalıların ABD’ye kitlesel göçü devam ediyor. Orta Amerika’dan yola çıkan göçmenler, Meksika üzerinden ABD’ye ulaşmak istiyor.

Honduras’tan 600 ila 800 arasındaki kişinin küçük otobüslerle ve yaya olarak yola çıktığı bildiriliyor.

Honduraslı yetkililer geçen yıl giden kafiledeki 2 bin 500 kişinin halen Tijuana’da beklediğini belirtiyor, ancak 7 binden fazla kişinin de Honduras’a döndüğünü söylüyor.

ABD Başkanı Donald Trump ve yönetiminin göçmenlerin sınırdan ABD’ye geçmesinin yasaklama tutumu sürerken, Orta Amerika ülkelerinden oluşan kafileler ABD göç politikası tartışmasının merkezine yerleşti. Trump kafileleri duruduracağını birçok kez tekrar ederken, Meksika sınırına da ABD birliklerini konuşlandırdı.

Ayrıca Kontrol Et

Almanya: Ford Fabrikası’nda 1 Mayıs Çağrıları

“Roten Block” (Kızıl Blok) ve Yaşanacak Dünya – Alınteri imzalı 1 Mayıs bildirileri Ford işçilerine ulaştırıldı