Ücretleri ödenmeyen Eksen Makine işçileri üretimi durdurdu3 aylık ücretleri ödenmeyen Eksen Makine işçileri kendilerine geçen hafta verilen söz tutulmayınca bugün üretimi durdurdu


Kriz gerekçesiyle üretime ara verip, 100 işçinin de çıkışını veren ve bu arada hem çıkışı verilen işçilerin 3 aylık ücret ve tazminatlarını hem de çalışan işçilerin ücretlerini ödemeyen Eksen Makine patronu, geçen hafta eylem yapan işçilere bu hafta ödemeleri yapacağını söylemişti.

İşçilerin çalışma koşullarını ağırlaştıran, servis hakları gibi kimi haklarını sınırlandıran Gebze’de bulunan Eksen Makine patronunun bu tutumlarına karşı işçiler geçtiğimiz hafta fabrika önünde toplanarak eylem yapmışlardı. 2 gün eylem yapan işçiler, patronun bu alacaklarının 500 TL’lik kısmını yatırarak, bu haftayı kastederek tüm alacaklarını ödeyeceğini söylemesi üzerine eylemlerini durdurmuşlardı.

Ancak bugün fabrikaya giden işçiler tüm alacakları yerine sadece 400 TL ödeneceğini öğrenince üretimi durdurdu.

Gazete Yazıyor’un haberine göre Eksen Makina’da çalışan ve üç aydır ücret alamayan kadın işçiler kendilerine aylardır verilen ödeme sözünü hatırlatarak “Tüm alacağımız ödenmeden üretim yapmayacağız ” dedi.

Eksen Makinadaki kadın işçiler şuan fabrika içerisinde bekleyişlerini sürdürüyor.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: