TAŞYAPI direnişinin 8. günü…İnşaat-İş’in TAŞYAPI’nın yüklenici firma olduğu Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan üyelerinin gasbedilen hakları için başlattığı direniş 8. gününde devam ediyor


İnşaat-İş’in TAŞYAPI direnişinin 8. günüyle ilgili yaptığı bilgilendirme açıklamasını yayınlıyoruz:

İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin (İPKM) denetiminde yapımı devam eden ve yüklenici firmanın TAŞYAPI  olduğu Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında taşeron firma HS Ring Elektrik bünyesinde elektrik ustası olarak çalışan üyelerimizin gasbedilen hakları için başlattığımız direnişimiz 8. günde devam ediyor.

Hastane şantiyesi önündeki direnişimizi bugün de hem TAŞYAPI merkezi hem de Kadıköy’de bulunan Double Tree Hill by Hilton Oteli önündeki eylemlerimizle birleştirdik.

Sendika yöneticilerimiz ve hakları gasbedilen işçi arkadaşlarımız sabah saatlerinden başlayarak belirli aralıklarla Kadıköy’deki DoubleTreeHill by Hilton Oteli’nin önüne giderek sloganlar ve konuşmalarla TAŞYAPI’yı teşhir ettiler.

Bu eylemlerimizde arkadaşlarımız bir kere gözaltına alınıp serbest bırakıldı, bir kere de GBT sorgusuna alındılar! Polis “bundan sonra sokakta gördüğümüz her yerde sizi gözaltına alacağız” diye tehdit etti.

Bugün TAŞYAPI’nın Altunizade’deki merkez binası önünde yaptığımız eylemle de teşhir çalışmamızı sürdürdük.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde sürdürdüğümüz direnişimiz bugün Halkın Hukuk Bürosu avukatları ve doğalgaz zamlarına karşı İGDAŞ binası önünde basın açıklaması yapan Ödemeyeceğiz Platformu üyelerinin kitlesel ziyaretiyle buluştu.

Direnişimiz çeşitli basın yayın kuruluşları tarafından da ziyaret edilerek, çeşitli röportajlar gerçekleşti.

TAŞYAPI patronlarına bir kez daha söylüyoruz: Gasbettiğiniz haklarımızı ödemediğiniz sürece direnişimiz devam edecek! Adınızın bulunduğu her yerde ve beklemediğiniz anlarda sizi teşhir edecek, farklı eylemlerle karşınıza çıkmaktan vazgeçmeyeceğiz!

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: