ETY düzenlemesini “Çocuklarımızın geleceği için” yapmıyorlarmış!Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında” diye buyurdu.


Tayyip Erdoğan’ın “türedi” olarak tanımlayıp, “yük” dediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)’la ilgili bir açıklama da her şeye maydanoz olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı.

Aileyi her şeyin merkezine koyan ve tüm yükü de işçi ve emekçilerin sırtına bindiren siyasi anlayışın zuhur etmiş hali olan Zümrüt, “Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında” diye buyurdu.

Sadece Tayyip Erdoğan’ın prim gününü doldurarak 46 yaşında emekli olmasını örnek vererek, “biz hakkımızı istiyoruz” diyen EYT’lilerin talebini “Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok” diyerek hedefe çakmak olsa olsa AKP zihniyetinin ürünü olabilirdi. Her mağduriyeti kendi mağduriyetine, dahası ulusal bir mağduriyete dönüştürerek hedefe çakmakta mahir olan burjuva siyasetinin bu en fırıldak hali, patronlara oluk oluk akıtılan hibeler-teşvikler sözkonusu olunca “çocukların geleceği” diye bir kaygı duymaz ama…

En son 2 gün önce Meclis’e getirilen ve AKP oylarıyla reddedilen EYT kanun teklifi karşısındaki bu tutum, yüz binlerce emekçinin öfkesi pahasına sürdürüleceğe benziyor. Gerçi AKP bu. Bir bakarsınız yarın, 31 Mart seçimlerinin hemen arifesinde yine “çocuklarımızın geleceği için” diyerek bu sefer de en ateşli EYT savunucusu kesilir.

Pişkinlikte sınır tanımayan bir siyaset cambazlığı bu… Ağızlarını her açtıklarında işçinin grev hakkına, ücretine, diğer kazanımlarına “fazlalık” gözüyle baktıklarını saklama gereği bile duymadan ilan edebilecek kadar perdesiz bir sınıf düşmanlığıyla hareket edebilen bir güç…

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: