EYT’iler 10 Şubat’ta Ankara’ya hazırlanıyorEYT’liler, yoğun ve çok yönlü bir çalışmayla 10 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirecekleri buluşmaya hazırlanıyor


Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)’liler, 10 Şubat’ta Ankara’da buluşacaklar. EYT’liler Ankara buluşmasına yoğun bir çalışmayla hazırlanıyor.

Ankara Buluşması gerçekleşmeden önce illerde yine belli tarihlerde bir araya gelip, Ankara buluşmasının yüzbinlerle gerçekleşmesi için hazırlık yapılıyor.

EYT’liler, sadece il buluşmalarıyla değil kendilerini konuk eden TV-radyo programları,  sosyal medya hesapları yani kullanabilecekleri tüm kanalları kullanarak hem kendilerini görmezden gelen hem de “bu işi kesin çözeceğiz” deyip geriye çark edenlere karalılıklarını gösteriyorlar. Ulaşabildikleri en geniş kesimlere ulaşmayı ve Ankara buluşmasında seslerini yüzbinlerle yükseltmeyi hedefliyorlar.

EYT’lilerin çalışması ve yoğunluğu bu kadarla da kalmıyor. Bugüne kadar EYT’lilere  “bunlar nereden türedi?” , “boş iş bunlar” diyen Cumhurbaşkanına ve AKP’ye her kanaldan mesaj gönderiyorlar.

AKP, MHP  üyesi olan birçok EYT’li, istifa ediyor. Kapılarına gelen anketörlere tek cevap olarak “EYT” diyorlar. Belediye başkan adaylarına, vekillere,  partililere “EYT çıkmazsa oy da yok” diye mesaj iletiyorlar.

AKP-MHP ittifakıyla oluşan ‘Cumhur İttifakı’, EYT konusunu önce yılan hikayesine dönüştürdü,  şimdi de ölümü gösterip sıtmaya razı edecek planlar üzerinde çalışarak, EYT’lilerin vazgeçemeyecekleri oyları için senaryolar hazırlıyor.  İttifakın EYT konusunda çalışmasının olduğunun söylenmesi bundan. Belli ki EYT’lileri bölüp, parçalayacakları bir plan üzerinde çalışıyorlar.

Ne de olsa önümüz seçim ve EYT’liler içinde AKP ve MHP’ye oy vermiş yüzbinlerce emekçi var.

Ölülerin diriltilip seçmen yapıldığı, boş bina, daire, inşaat, ahır, askeri ve polis lojmanlarında binlerce hayali seçmenin yaratıldığı, ikamet edenlerin tanımadığı onlarca-yüzlerce kişinin çeşitli adreslerde yaşıyor gösterildiği, oturum izni olmayan göçmenlere alelacele izin verildiği bu koşullarda, EYT’lilerin görmezden gelinmesi beklenemezdi.

AKP’nin “Yüzde 51” dediği tabanının içinde çok sayıda EYT mağduru var. O nedenle konu hassasiyetle izleniyor. EYT’lilerin tüm sosyal medya paylaşımları dikkatle takip ediliyor, tüm toplantı ve eylemleri izleniyor, konuyla ilgili oluşan kamuoyu ciddi bir rahatsızlık yaratıyor.

EYT’liler de tüm örgütlenme çabaları ve buluşmalarıyla birlikte onları yakından takip ediyor ve kendilerinin bölünüp parçalanmasına neden olacak hiçbir planı kabul etmeyeceklerini, sonuna kadar mücadele edeceklerini belirtiyorlar.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: