Murgul Eti Bakır işçileri tutuklandıGrev nedeniyle işten atılan Muğrul Eti Bakır işçileri mahkemenin iade kararını yerine getirmeyen Cengiz Holding müdürü Ünsal Arkadaş’ın önünü keserek, protesto ettiler, Arkadaş küfredince çıkan tartışmada gözaltına alınan yedi işçiden üçü tutuklandı, Arkadaş hakkında hiçbir işlem yapılmadı


3’üncü Havalimanı direnişine karşı takınılan saldırgan tutumla işçi sınıfına gözdağı vermek isteyenler, işçileri tutuklamaya devam ediyor.

Milletin a…na koyacağız” diyecek kadar gözü dönmüşesine küstahlaşan ve Türkiye’nin en önemli maden ocaklarını, sahalarını ve inşaat ihalelerini kapan Mehmet Cengiz’in Genel Koordinatörü Ünsal Arkadaş’ın önünü keserek, soru sormak, kendilerine edilen küfre yanıt vermek tutuklanma gerekçesi oldu!

Murgul Eti Bakır AŞ’de grev nedeniyle işten atılan ve mahkemenin işe iade kararına rağmen işe geri alınmayan işçiler dün, Arkadaş’ın önünü keserek durumu protesto etmişlerdi. İşçiler küfre maruz kalınca çıkan tartışmada yedi işçi gözaltına alınmıştı.  İşçilerden Cem Balcı, Cenk Yılmaz, Murat Öztürk ve Ömür Yılmaz adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Köksal Eraydın, Arif Arslan, Selçuk Kamiloğlu ise bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

İşçilere küfreden, mahkeme kararını yerine getirmeyen Cengiz Holding temsilcisi Arkadaş hakkında ise hiçbir işlem yapılmadı!

Grev nedeniyle işten atılan işçilerin Tutuklamalara tepki gösteren Murgullular, işçilerin haksız yere işten atıldığını, atılan işçilerin işsizlik maaşı alamadığını, mahkeme kararının da yerine getirilmediğini söyledi.

Ayrıca Kontrol Et

1 Mayıs, Taksim ve Bugün…

Siyasi parti, örgüt, sendika… Her kritik dönemde kendisi olmaktan vazgeçtiği, küçük gibi görünen tavizler vererek yürüyebileceğini sandığında sonuçlar iflah olmaz bir yabancılaşma olarak gelmiştir