Faşistler iş başında!Elazığ’da alevi bir vatandaş, faşistler tarafından evinin kapısı işaretlenerek tehdit edildi.


Şovenizmin tırmandırılmasıyla özellikle hedefe çakılan Kürt ve alevi vatandaşlara yapılan saldırılar ve tehditler de artarak sürüyor.

Daha önce de alevi vatandaşların evlerinin işaretlenmesiyle gündeme gelen Elazığ’da faşistler yeniden sahnede. Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde ikamet eden B.Ö.’nün (23) evinin kapısına, ırkçı bir grup tarafından yazılama yapılarak tehdit edildiği öğrenildi

Daha önce “Tc Recep Akkay” adlı kişi sosyal medya hesabı üzerinden B.Ö’yü hedef göstermiş, yazdığı ırkçı mesajla faşistleri görev başına çağırmıştı.

Faşist Akkay azdığı mesajda “Elazığ’daki ülkücü kardeşlerime sesleniyorum bu şahıs Kürtlerle ilgili paylaşımlarda bulunup propaganda yapıyor biz sadece Türk dilini tanırız bunu şikâyet edin veya haddini bildirin bu teröristi barındırmayın ülkü ocakları sayfasında paylaştım sizde paylaşın değerli dostlar bu ülke bizim tek din tek devlet tek millet bu vatan bizim isinize gelirse alevi kürdü kendisi Yahudilerle ayni safta cezasız kalmasın” demişti.

Mesajın ardından B.Ö.’nün kapısına “Defol, dinsiz alevi” yazılarak üç hilal çizildi. Yazılamanın olduğu günden bu yana dışarı çıkamadığını ifade eden B.Ö. tehditlerin devam ettiğini ve duyarlı çevrelerden hukuki yardım talep ettiğini belirtti.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: