Üniversiteden “Baskı ve stres altında çalışabilmek” şartıAnkara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, sözleşmeli personel alımı için getirdiği şartların arasına “Baskı ve stres altında çalışabilmek” maddesini de koydu.


Yüzden fazla akademisyenin ihraç edildiği, kalanların tepesinden soruşturmaların eksik edilmediği Ankara Üniversitesi bu sefer de personel alımı için getirilen “ilginç” koşulla gündemde.

Evrensel’den Burcu Yıldırım’ın haberine göre Ankara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, sözleşmeli personel alımı için getirdiği şartların arasına “Baskı ve stres altında çalışabilmek” maddesini de koydu.

Rektör İbiş’in bir dedektif ve bekçi gibi hareket ettiği üniversitede “Yazılım takım lideri” olarak çalışacak personel için Personel Daire Başkanlığının resmi sayfasında yer alan özet yazıya, hiç sakınmaksızın bu şartı da koydular. Bir sınıf tutumu ancak bu kadar net konulabilirdi!

Ocak ayında açılan ilana başvurular 4 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,” genel şartlarının dışında aralarında “En az 10 yıl iş tecrübesine sahip olmak, bilişim sektöründe en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak, baskı ve stres altında çalışabilmek, yoğun iş temposunda çalışabilmek” şartlarının da bulunduğu özel şartlar aranıyor.

Ayrıca Kontrol Et

1 Mayıs, Taksim ve Bugün…

Siyasi parti, örgüt, sendika… Her kritik dönemde kendisi olmaktan vazgeçtiği, küçük gibi görünen tavizler vererek yürüyebileceğini sandığında sonuçlar iflah olmaz bir yabancılaşma olarak gelmiştir