TSK bir çocuğu katletti, KDP 10 gazeteciyi kaçırdıÜlkesinde işgalci istemeyen Şeladizê halkı üzerine atei açan TSK, 13 yaşında bir çocuğu katletti.


Dün TSK’nın bombardımanına karşı Şeladizê halkı protesto eylemi düzenlemiş, TSK üssünü basarak, burada bulunan tank ve araçları ateşe vermişti. Protesto sırasında Türk askerleri halkın üzerine ateş açmıştı. Açılan ateş sonucunda Hisên Rêkanî adlı bir çocuğun öldüğü öğrenildi. Rêkanî 13 yaşındaydı.

Olayları canlı olarak aktaran NRT çalışanı 10 gazeteci ise KDP tarafından siyah camlı araçlarla kaçırıldı. Canlı yayına bağlanan bir muhabir, hayatlarının tehlikede olduğunu söyledi. Gazetecilerin akibeti hala bilinmiyor.

 

 

Türk ordusunun Amediye çevresindeki hava saldırılarında şimdiye kadar en az 23 sivil katledildi. En son 23 Ocak günü 6 sivil katledildi. Bu kişiler balık tutmak için Zap suyuna gidiyorlardı. Halk bu saldırıları protesto etmek için dün akşam saatlerinde TSK askeri üsse yürüdü ve burayı ateşe verdi.

Duhok’un Amediye ilçesine bağlı Şeladize nahiyesindeki Türk askeri üssünde MİT mensupları ve askeri birimler kalıyor. Burası daha çok istihbarat merkezi olarak işlev görüyor.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: