Tuzla Tersanesi’ndeki yangında iki işçi hayatını kaybettiTuzla Tersanesi’nde meydana gelen yangında işçilerden Muhammet Ali Yılmaz ile Mehmet Tütüncü’nün olay anında hayatlarını kaybettikleri savcılık açıklamasıyla anlaşıldı


Tuzla Tersanesi’nde Hong Kong bandıralı Koseidon adlı gemide yakıt boşaltırken pompa dairesinde meydana gelen gaz sıkışmasının patlamaya neden olmasıyla çıkan yangında ağır yaralanan iki işçi hayatını kaybetti.

Saat 14.30 sıralarında yaşanan patlamada Muhammet Ali Yılmaz ile Mehmet Tütüncü’nün olay anında hayatlarını kaybettikleri daha sonra savcılığın yaptığı açıklamayla netleşti. İşçiler arasında iş güvenlikçileri, temizlikçiler ve boru ustaları vardı.

Yaralı işçiler Tuzla Devlet, Kartal Koşuyolu, Tuzla Okan, Sancaktepe Devlet ve Darıca Farabi hastanelerinde yatmaktalar.

Yangınla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar tarafından paylaşılan bilgi notunda 2 işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bilgi notunda, “28 Ocak 2019 günü 14.45 civarında Tuzla Tersanesi’nde Hong Kong bandıralı Koseidon adlı gemide yakıt boşaltımı yapıldığı esnada patlama meydana geldiğinin öğrenilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatıldığı, alınan ilk bilgilere göre adı geçen gemide çalışan Muhammed Ali Yılmaz ve Mehmet Tütüncü adlı iki işçinin olay yerinde hayatını kaybettiği, patlama sebebiyle vücutlarında çeşitli derecelerde yanık oluşan 10 kişinin de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındıkları, bir kişinin hayati tehlikesinin bulunduğu” ifade edildi.

Muhammet Ali Yılmaz ile Mehmet Tütüncü’nün cenazeleri tersaneye gelen iki ambulansla alınarak Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morguna kaldırıldı. Cenazeler buradan Adli Tıp Kurumu’na gönderilecek.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: