Motorine, çaya, şekere zam!Seçim atmosferiyle bütçeden yapılan harcamalar sayesinde bir dengeye çekilmeye çalışılan fiyatlar artık zincirinden boşalacak, krizin gerçek rakamlarıyla hayatımıza karabasan gibi çökecek!


Seçimin hemen ertesinde motorinle başlayıp, çay ve şekere uzanan zamlar geldi. Emekçilerin temel tüketim kalemlerini oluşturan ya da hemen hepsini etkileyecek bu zamların alelacele devreye sokulması; krizin boyutlarının görülmesi açısından çarpıcı bir işaret oldu. Seçim atmosferiyle bütçeden yapılan harcamalar sayesinde bir dengeye çekilmeye çalışılan fiyatlar artık zincirinden boşalacak, krizin gerçek rakamlarıyla hayatımıza karabasan gibi çökecek!

Motorine 23 kuruş zam!

Motorinin litre fiyatına 23 kuruş zam yapıldı. Zam, pompa fiyatlarına bugünden itibaren 22 kuruş olarak yansıyacak, kalan 1 kuruşluk artış ise vergiden karşılanacak.

Motorin fiyatlarındaki 23 kuruşluk artışın 22 kuruşu pompaya yansıtılırken, kalan 1 kuruşluk artış vergiden karşılanacak.

Ankara’da ortalama 6,30 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,52 lira oldu. Motorinin litresi İstanbul’da 6,25 liradan 6,47 liraya, İzmir’de 6,31 liradan 6,53 liraya yükseldi.

Kuru çaya yüzde 15 zam

ÇAYKUR, artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya zam yapma kararı aldı. ÇAYKUR Yönetim Kurulu kararı ile kuru çaya yüzde 15 zam yapıldı. Kuru çay zammı bugünden itibaren geçerli olacak.

Şekere yapılan zam yüzde 16

Türk Şeker’in resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, “50 Kg’lık polipropilen torbalarda ambalajlı kristal şekerin fabrika çıkışı satış fiyatı, 25.06.2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere % 16 artırılarak (KDV hariç) 3,57 TL/Kg olarak yeniden tespit edilmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur” denildi.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.