Ali İsmail Korkmaz 6 yıl önce bugün ölümsüzleşti6 yıl önce bugün ölümsüzleşen Ali İsmail Korkmaz, çeşitli etkinliklerle anılacak


Ali İsmail Korkmaz 6 yıl önce bugün ölümsüzleşti. 19 yaşındaki Ali İsmail, Gezi Direnişi (Mayıs-Haziran İsyanı) günlerinde Eskişehir’de yapılan eylemlerde polis saldırısından kaçarken girdiği sokakta polis ve sivil faşist esnafın saldırısına uğramıştı. Sopalarla, tekmelerle gerçekleşen vahşi saldırıda beyin kanaması geçirmiş, gittiği doktorlar da siyasi bir tutum alarak gerekli tetkikleri yapmak yerine basit bir sağlık sorunu muamelesi yapmıştı. Beyin kanaması geçiren Ali İsmail, 28 gün komada kaldıktan sonra 10 Temmuz 2013’te ölümsüzleşmişti!

Ölümünden sonra onu vahşice döven polis ve sivil faşist esnaf aklanmaya çalışılmış; fakat ailesi ve kamuoyunun baskısıyla soruşturma derinleştirilip silinmiş güvenlik kameraları görüntüleri ortaya çıkarılmıştı. Ali İsmail’e saldırdıkları belirlenen fırıncı İsmail ve Ramazan Koyuncu ile Muhammet Vatansever’e 6’şar yıl 8’er ay, Ebubekir Harlar’a 6 yıl 8 ay; polis memurları Mevlüt Saldoğan’a 10 yıl 10 ay, Yalçın Akbulut’a 10 yıl, Hüseyin Engin 7 ay 15 gün hapis cezası verilmişti.

Ali İsmail’in ölümünden sonra annesinin “Çok acı çekmiştir yavrum dövdüler tekmelediler, keşke kurşunlasalardı ” sözleri, Ali İsmail’in genç neşesi, coşkusu ve netliği kaldı!

Milyonlarca gencin yüreğinde yeniden doğan Ali İsmail, ölümünün 6. yılında yapılacak etkinliklerle anılacak.

Ailesi tarafından oluşturulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) tarafından düzenlenecek etkinliklerden ilki bugün saat 18.00’de Antakya Ekinci Mezarlığı’nda bulunan kabir ziyaretiyle başlayacak. Ziyaretin ardından saat 20.00’da Sümerler Amfi Tiyatro’da düzenlenecek anma gecesinde ALİKEV Müzik Topluluğu ile Moğollar sahne alacak.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.