Van’da mültecileri taşıyan minibüs devrildi! (Güncellendi)Güncellendi: Ölü sayısı 17’ye çıktı. Van Valisi, “17-18 kişilik minibüse 67 kişi sığdırılmış” açıklaması yaptı


Şarampole devrilen minibüsteki ölü sayısı 17’ye yükseldi. Van Valisi’nin yaptığı, “17-18 kişilik araca 67 kişi sığdırılmış. Daha çok kişi almak için koltuklar sökülmüş” açıklaması nasıl bir canavarlıkla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor!

***

İnsan kaçakçıları küçük bir minibüse en az 43 mülteciyi balık istifi doldurdu. Van-Özalp kara yolunda seyir halindeki minibüs İpekyolu ilçesi Erçek Mahallesi yakınlarında 35 metrelik şarampole yuvarlandı. İçinde çocuk ve kadınların da bulunduğu onlarca insan minibüsten dışarı fırladı, 15 kişi hayatını kaybederken, 27 kişi de yaralandı.

Vali: minibüs dağ yolunu kullanmış

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, düzensiz göçmenleri taşıyan minibüsün dağ yolundan kente gelmeye çalıştığını belirterek, kazaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Muradiye’den düzensiz göçmenleri taşıyan minibüs dağ yolunu kullanırken şarampole yuvarlandı. Olayın ardından bölgeye yeteri kadar kurtarma ekibi sevk edildi. Şu anda 15 kişi hayatını kaybetti, 20’nin üzerinde yaralımız var. Afganistan, Pakistan ve Bangladeş uyruklu olduklarını değerlendiriyoruz. Hayatını kaybedenler arasında çocuk ve kadınlar da var.”

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.