DİSK Güvenlik Sen Başkanı bir kez daha ‘şikayeti’yle gündemde!DİSK Güvenlik Sen Başkanı Serdar Aslan muhalif işçilerden sonra öğrencileri de savcılığa şikayet etti, üç öğrenci onun bu şikayetiyle ceza aldı!


Konfetilerle karşılanan sendika başkanları, örgütlü oldukları işyerlerinin yönetim kurulunda yer alan “demokrat” sendikacılar, yolsuzlukları ayyuka çıkmış ağalar… Liste uzayıp gider. O koltuğa oturdukları ve o koltuğu korumak için yapmadıklarını bırakmayan sendika bürokrasisinin geldiği nokta çürüme! İşçi sınıfının er ya da geç başından atacağı bu kast içinde yer alan “demokrat” sıfatlı sendikacılardan biri de DİSK Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Aslan. Daha önce muhalif işçileri Facebook sayfalarında “Cumhurbaşkanı’na hakaret ettikleri” gerekçesiyle savcılığa ihbar eden, yaptığı yolsuzlukları muhalifleri tarafından ortaya dökülen Aslan bu sefer de sosyal medya hesaplarından kendisine “ihbarcı” dediklerini belirttiği öğrencileri şikâyet etmesi ve öğrencilerin bu şikayetle açılan davada ceza almalarıyla gündemde.

Öğrenciler Serdar Aslan’ın şikayetiyle ceza aldı!

DİSK Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Aslan’ın kirli siciline bu da eklendi! Barış Altun, Çayan Akbıyık ve Hüseyin Uğur Şahin isimli öğrencilere 75 gün hapis cezası verildi. Ceza, 3.750 TL adli para cezası cezasına çevrildi. Barış Altun ve Çayan Akbıyık’a verilen para cezası beş yıl denetim şartı ile geri bırakılırken Hüseyin Uğur Şahin’in cezası onandı. Yasa yolunun açık olduğu belirtildi.

Daha önce de muhalif üyelerini “şikayet” etmişti!

Serdar Aslan geçtiğimiz yıl da üyeleri hakkında cumhurbaşkanına hakaret ettikleri suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. İ.B.B. Güvenlik Emekçileri isimli facebook kapalı grup içerisinde sadece üyelerin görebileceği işçi paylaşımlarını ihbar eden sendika yönetimi, sendika üyesi işçileri ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla şikâyet etmişti.

Olayın açığa çıkmasından sonra sendika yönetimi herhangi bir girişimde bulunmak bir yana, olayın üstünü kapatma yoluna gitmişti. DİSK yönetimiyse olup bitene seyirci kalarak, üstünün kapatılmasına ortak olmuştu.

Yolsuzluklarıyla da gündeme gelmişti

İşçileri “Cumhurbaşkanına hakaret ettikleri” gerekçesiyle şikayet eden yönetime karşı, şikayet dilekçesinde “şüpheli” kısmında ismi geçen işçiler, sendikanın mevcut yönetiminin işçi aidatlarını zimmetlerine geçirdiklerini ortaya koymuş, tüm yolsuzlukları tek tek kanıtlarıyla gün yüzüne çıkarıp sendikanın 2017 Nisan ayında gerçekleşen 2.Olağan Kongresi’nde mevcut yönetime karşı meclislerin yönetim adayını çıkarmıştı. İşçilerin olağanüstü kurultay talebi sürüyor.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı