Seray Sever denilen medya maymunundan emekçilere ‘dersler’!AKP’li devletin “kriz yok” ısrarıyla gerçeği çarpıtma gayretlerine aklınca su taşıyan medya maymunu Seray Sever, “millet iş beğenmiyor”, “Fasulye pahalıysa yemeyin kardeşim” gibi haddini aşan bir ukalalıkla katıldı


Saray’ın yağdanlığı haline gelen “sanatçılar” ve medya fenomenleri, kraldan çok kralcı kesilmeye devam ediyorlar. Saray “A” demeden “B” diyecek kadar alçalmış olan bu zevata bu sefer de Seray Sever denilen medya maymunu eklendi. AKP’li devletin “kriz yok” ısrarıyla gerçeği çarpıtma gayretlerine aklınca su taşıyan Sever, “millet iş beğenmiyor”, “Fasulye pahalıysa yemeyin kardeşim, daha ucuz bir şey yiyin!” gibi haddini aşan bir ukalalıkla katıldı.

Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta sarf ettiği “Ne diyorlar? Ekonomi bitti, ekonomi battı. Bunlar nankör. Türkiye’nin dört bir yanında, içeride dışarıda terörle bu denli büyük mücadele verilirken bu mermi, kurşun, kalkan uçaklar, helikopterler fıstık leblebi mi dağıtıyor? Bunların hepsi para değil mi, hepsi ekonomi değil mi!” saldırgan-militarist cümlelerin kötü bir taklidini kuran Sever, yorumcusu olduğu televizyon programında yoksulluğu, işsizliği, çaresizliği adeta aşağıladı!

Program sunucusu Hakan Hatipoğlu’nun ”Gülmek lüks olmuş, zor insanların hayatları her şey zor ekonomik problem çekenler var, iş problemi çekenler var, işsiz kalır mıyım diye düşünenler var ” sözlerine Sever ”Şöyle gülsün insanlar, yukarıda savaş uçakları uçmuyor, bombalar atılmıyor,  yanında insanlar ölmüyor vatanındasın. İnsanların şükretmeyi bilmesi lazım, millet işi gücü beğenmiyor. Fasulye pahalı pahalıysa pahalı ne yapacaksın çalışacaksın, o zaman daha ucuz sebze yiyeceksin! Millet işi gücü de beğenmiyor. O pahalı bu pahalı! Üretin kardeşim böyle bir şey yok.”.

Sırça köşklerinden işçi ve emekçileri aşağılayacak sözler fırlatan, yoksulluk ve çaresizliği aşağılayan Saray’ın bu ayaktakımı, çürük koku yayan ağızlarından dökülen her kelimeyle adeta “sonumuz yakın” diyor. Tüm soytarılar tüm ayak takımı ve yağdanlıklarla birlikte mevcut saltanatın da çürümüşlüğünün resmi olan Sever gibiler varlıklarıyla bunu hatırlatmak dışında bir işe yaramıyorlar!

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.