Bakırköy Hapishanesi Leman dergisini “sapkın” ilan etti!Bakırköy hapishanesi mizah ve karikatür dergisi Leman’ı Müstehcen, Cinsel ve Sapkın bulduğu için hapishanedeki tutsaklara ulaşmasını engelledi


Bakırköy hapishanesi mizah ve karikatür dergisi Leman’ı Müstehcen, Cinsel ve Sapkın bulduğu için hapishanedeki tutsaklara ulaşmasını engelliyor. Ayrıca hapishanede birçok günlük ve haftalık gazetenin de tutsaklara verilmediği öğrenildi.

Bakırköy hapishanesinde bulunan tutsaklar, Leman Özel Sayısı, 2018/49, 2018/50 ve 2019 yılının 1,2,3,4,6,7,8,9,10,11’inci sayılarına “yer alan çizgi romanın içeriğinde müstehcen ve cinsel içerikli ifadeler ve yayının birçok yerinde “sapkınlık” içeren yazılar bulunduğundan Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün 30.05.2019 tarihli yazısı gereğince” Bakırköy hapishanesinin disiplin kurulu tarafından el konulduğunu belirtti.

Ayrıca, tutsaklardan edindiğimiz bilgiye göre, KESK Kadın Mart 2017 sayısı, OHAL ve KHK’lerle ihraç edilen belediye çalışanları ve akademisyenlerin “devlet tarafından bilinçli olarak atıldıklarını ve bu ihraç olanların örgütlü şekilde desteklenmesi gerektiği”ne dair vurgular dolayısıyla disiplin kurulunca el kondu.

Tutsaklar yaklaşık bir yıldır sosyalist basın dahil olmak üzere herhangi bir toplatması olmayan gazete, dergi ve kitapların kendilerine verilmediğini bildirdi.

Yayınların tutsaklara verilmesi yönlü, Anayasa Mahkemesi’nin lehte kararına rağmen infaz ve ağır ceza hakimliği tarafından da yayınlara el konulmasına yönelik red kararları veriliyor.

Ayrıca tutsaklar, Yeni Yaşam Gazetesi’nin de 1 Mart 2019’dan bu yana Bakırköy Hapishanesindeki tutsaklara verilmediğini belirtti.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı