ABD’de birer gün arayla iki silahlı saldırıNew York’un Brooklyn bölgesinde düzenlenen silahlı saldırının ardından, Kaliforniya’da da bir yemek festivaline silahlı saldırı düzenlendi


New York’un Brooklyn bölgesindeki bir sokak festivaline düzenlenen silahlı saldırının ardından, Kaliforniya’da düzenlenen bir yemek festivaline katılanlar da silahlı saldırıya uğradı.

Birer gün arayla düzenlenen saldırılarda en az dört kişi yaşamını yitirirken çok sayıda kişi de yaralandı.

Brownswille semtindeki bir çocuk parkında düzenlenen etkinliğe yönelik düzenlenen saldırı sonucunda bir kişinin hayatını kaybetti, 11 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada saldırıyı iki ayrı silahlı saldırganın düzenlediği tespit edildiği belirtildi.

Bir gün arayla ikinci saldırı

New York’taki saldırıdan bir gün sonra ise Kaliforniya eyaletine bağlı San Jose kenti yakınlarındaki Gilroy kasabasında yıllardır düzenlenen geleneksel ‘Sarımsak ve Müzik Festivali’ne katılanlara silahlı saldırı düzenlendi.

Yetkililer ilk belirlemelere göre saldırıda en az üç kişinin hayatını kaybettiğini, 16 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Polisin bölgede saldırgan ya da saldırganları yakalamak için geniş çaplı bir operasyon başlattığı bildirildi.

Saldırının kaç kişi tarafından düzenlendiği resmi makamlar tarafından teyit edilmezken, bazı yayın kuruluşları saldırganların iki kişi olduğunu, bunlardan birinin polisler tarafından öldürüldüğünü öne sürdü.

 

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”