Zamanın ruhunu simgeleyen iki şehir eşkıyası tahliye edildi!Zorbalık, kabadayılık, racon kesme gibi kavramlarla tanımlanabilecek bir dönemin simgelerinden birine dönüşen iki şehir eşkıyası “pişmanız” dediler ve bugün görülen ilk duruşmada tahliye edildiler.


Geçtiğimiz ay İstanbul Pendik’te kendilerine yol vermediği iddiasıyla seyir halindeki aracın önünü kesen ve içinde hamile bir kadının da bulunduğu aracı tekmeleyip, dikiz aynasını kıran, tehdit ve küfürler savuran Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel, haklarında açılan davanın bugün görülen ilk duruşmasında “pişmanız” dediler ve tahliye edildiler!

Devletten başlayarak topluma yayılan zamanın ruhunun simgesi olan bu iki zorba, saldırıya uğrayan Emre ve Ayfer Bahçıvan çiftinin şikayetiyle tutuklanmış ve haklarında “kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma”, “mala zarar verme” ve “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 20’şer yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

Kartal’da bulunan İstanbul Adliyesi’nde bugün yapılan duruşmaya, sanıklar ve araçta saldırıya uğrayan Yunus Emre Bahçıvan ve Ayfer Bahçıvan katıldı.

İki erkek mahkemedeki ilk ifadelerinde “üzgün ve pişman” olduklarını söyledi.

Ardından kararını açıklayan mahkeme, Hüseyin ve Hasan Sel’in tahliyesine hükmetti.

Sel kardeşler ifade vermek için gittikleri karakolda da polisler tarafından “hürmet”le karşılanmıştı!

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı