Köylülere ateş açıldı, bir çocuk öldüHakkari’nin Derecik ilçesine bağlı Demekurk köyünde sınır ticareti yapan köylülere dönüş yolunda yapılan helikopterden ateş açıldı. 14 yaşındaki Vedat Ekinci yaşamını yitirdi.


Erdoğan’ın krizi perdelemek ve “kral çıplak diyenleri” toplumsal gericilik birikiminin önüne atmak için “bir merminin fiyatını biliyor musunuz?” tekerlemesinin karşılığının ne olduğu açık: Resmi Kürt düşmanlığını, yayılmacı bölgesel hayaller kısacası savaşın-militarizmin tüm ruhu! Bu ruhun son yansıması da o mermilerin, savaş araçlarının tek geçim kaynağı olan sınır ticaretinden dönerken helikopterle üzerlerine ateş açılan Hakkarili köylüler oldu. Helikopterden açılan ateş sonucu 14 yaşındaki Vedat Ekinci yaşamını yitirdi, bir köylü de yaralandı.

Bu yeni “Roboski” Hakkari’nin Derecik ilçesine bağlı Çemekurk köyünde yaşayıp, sınır ticaretinden dönen köylülerin dönüş yolu üzerinde gerçekleşti!

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, olay dün saat 15.00 sıralarında yaşandı. Olayı haber alan diğer köylüler hemen sınır hattına gitti.

Bölgeye ulaşan köylüler, Vedat Ekinci’nin cansız bedeni ile karşılaştı. Ekinci’nin sinir krizi geçiren yakınları olay yerine gelen askerlere tepki gösterdi.

Yaşamını yitiren Ekinci’nin cansız bedeni, otopsi için Hakkari Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yaralı köylü de tedavi altına alındı.

Ayrıca Kontrol Et

Siz Filistin’de Daha Çok “Taş Generali” Çıkartırsınız

YAŞANACAK DÜNYA “Uluslararası insani hukukun bariz ve sürekli gözardı edilmesi hız kesmeden devam ediyor. Gazze’de …