Aliağa Belediyesi işçileri yolu trafiğe kapattıİşten atılan Aliağa Belediyesi işçileri direnişlerinin 92. gününde Çanakkale yolunu keserek trafiğe kapattı.


Yerel seçimlerin ardından işten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri mücadeleye devam ediyor. İşçiler direnişlerinin 92. gününde Çanakkale yolunu trafiğe kapattı. Ellerinde “Aliağa Belediyesi işçisi işini geri istiyor” dövizleri taşıyan işçiler “Atılan İşçiler Geri Alınsın!” sloganı attı.

Yerel seçimlerin ardından MHP’li belediye başkanı Serkan Acar, teknolojik gelişme ve ekonomik yetersizlik bahane ederek son iki ayda 192 işçiyi işten çıkarmıştı.  İşten çıkarılmalarının ardından kıdem ve ihbar tazminatlarını alamayan işçilerin, mayıs ayı ücretleri de halen yatırılmadı.

DİSK’in örgütlü olduğu belediyede tüm sendikalı çalışanların iş akitleri feshedilerek, sendika yönetim kurulu üyeleri ve temsilcileri de işten atılmıştı. Belediye başkanı ve adamlarının kalan işçileri sarı sendikaya üye olmaya zorladığı da basına yansımıştı.

İşçiler Demokrasi Meydanı’nda kurdukları çadırda direnişlerini sürdürüyor.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.