Çevir kazı…Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay kendisini eleştirenleri “terörist” ilan etti.


Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, mikrofonu açık unutup Çalışma Bakanı Selçuk’a “Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle” demesiyle işçi sınıfına ihanetini kendi ağzıyla itiraf etmişti.

Daha sonra İP çetesinin paçavra gazetesine yaptığı açıklamada kendisini eleştirenleri “terörist” olarak nitelendiren Atalay, “Bana saldıranların yüzde 90’ı işçi değil. Terörü destekleyen gruplar. ”sözleriyle kendini savunmaya kalktı.

Erdoğangillerin kendilerinden olmayan herkesi “terörist” olarak nitelendirmesinden ilham alan Atalay, işçilerin yüzde 90’nın halinden memnun olduğunu ve grev istemediğini belirterek “İşçinin yüzde 90’ının memnun olduğu bir yerde grev varken ne olacak? Gelecekler, alkış yapıp gidecekler. İşçi bunu istemiyor zaten. Ben bunu niye yapayım” sözleriyle işçi sınıfının mücadelesine düşman yüzünü de bir kez daha açığa sermiş oldu.

Ne söylese, ne yapsa riyakarlığı iyice meydana saçılan sendika ağası Ergün Atalay gibiler, işçi sınıfının mücadele mevzilerinden hızla uzaklaştırılması gereken asalaklar olarak belleklere kazınıyor.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı