Kars Belediyesi’ne de mi kayyım?Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen ifadeye çağrıldı, Eşbaşkan Şevin Alaca’nın da evi basıldı!


Zayıfladığını dahası ciddi bir çözülme yaşadığını anlamak için sadece 31 Mart ve 23 Haziran yerel seçimlerine bakmanın yeterli olduğu rejim, kendi varlığı için duyduğu korkuyu sandıkla yapamadığını zorbalık yaparak aşmaya çalışmaya devam ediyor. Yerel yönetimleri kazanılmasını faşizmin führerci biçimi olan başkanlık rejiminin/devlet biçiminin altının doldurulması açısından stratejik önemde gören rejim, istediğini sandıkta alamayınca bir kez daha kayyım zorbalığına girişti. İçerde, bölgede ve uluslararası ilişkilerde yaşadığı kriz koşullarında biriken patlama dinamiklerini şoven histeri yaratarak massetmeye çalışmasıyla da birleşen bu zorbalığın Diyarbakır, Mardin ve Van’la sınırlı kalmayacağı giderek netleşiyor.

Bunun ilk görüngülerinden biri de Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca’nın İstanbul’daki evinin polis tarafından basılması, Eş Başkan Ayhan Bilgen’in ise “silahlı örgüt kurmak ve yönetmek” iddiasıyla açıldığı belirtilen bir soruşturma kapsamında ifadeye çağrılması oldu.

Şevin Alaca’nın evi basıldı

Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca’nın İstanbul’da kardeşiyle birlikte paylaştığı ev, polis tarafından basıldı. Alaca baskın sırasında Kars’ta olduğu için gözaltına alınmadı. Daha sonra açıklama yapan Alaca, sabah saatlerinde kardeşleriyle birlikte yaşadığı evin basıldığını ve baskının nedenini öğrenemediğini söyledi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, dosyada “gizlilik” kararı olduğu için soruşturmanın neyle ilgili olduğunu öğrenemediğini ifade eden Alaca, daha sonra polislerin kardeşi aracılığıyla kendisini ifade için emniyete çağırdığını aktardı.

Bilgen ifadeye çağrıldı

Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen de Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’nca avukatları aracılığıyla ifadeye çağrıldı.

Bilgen konuya ilişkin Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı

Eğer Kars’a da kayyım atamayı düşünürlerse yıllardır şehri soymalarına göz yumulan isimleri tavsiye ederim. Hem bir bürokrat alacaklılarla uğraşmamış olur hem hırsızlar 900 personeli naylon ihalelerle falan meşgul etmeden cebini doğrudan doldurur” dedi

 

Hakkımda “silahlı örgüt kurmak ve yönetmek” iddiasıyla yeni bir dosya hazırlığını duyuyor onlara da “kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak mutlaka” parçasını armağan ediyorum!

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı