Hasankeyf giriş ve çıkışlara kapatılıyorBatman Valisi, Hasankeyf bölgesinin 8 Ekim’de tüm giriş ve çıkışlara kapatılacağını duyurdu. Yani Hasankeyf etrafındaki yıkım daha pervasızca sürdürülecek


12 bin yıllık bir tarihe sahip, Bizans, Sasani, Emeviler, Abbasiler, Hamdaniler, Mervaniler, Artuklular, Eyyubiler ve Osmanlılar’a ev sahipliği yapmış olan Hasankeyf dinamitlerle parçalanıp, betonlarla dolduruluyor.

Eşi benzeri görülmemiş bir yağmaya kurban giden bölge için Batman Valisi, 8 Ekim’den itibaren Hasankeyf’in trafiğe kapatılarak ‘güvenlik’ çemberine alınacağını açıkladı. Ayrıca buraya giriş ve çıkışlarında yasaklanacağını duyuran Vali, antik kenti ve Dicle Vadisini yok etmek için son adımları da atacaklarını duyurdu.

Yeni Hasankeyf yerleşkesinin yolunun trafiğe açılacağını söyleyen Vali Şahin, “Bu yol açılınca eski Hasankeyf yolu trafiğe kapatılacak. Bu tarihten sonra eski yerleşim yerinde artık herhangi bir trafik olmayacak. Yeni yolun açılmasıyla beraber eski yerleşim yerini tamamen güvenlik çemberine alacağız. Giriş ve çıkışlara izin verilmeyecek” sözleriyle talanı ve yıkımı büyültmek için bu bölgeyi çembere alacaklarını, yıkımı durdurmak için faaliyet yürüten ya da tepki gösteren hiç kimseyi de bu bölgeye sokmayacaklarını açıklamış oldu.

Doğaya, tarihe, insana, kısaca kendilerinden olmayan her şeye düşman olan iktidar, rant ve kar uğruna insanlığın ortak miraslarına pervasızca saldırmaya devam ediyor. Kol kola gezdiği, ‘onlar sadece öfkeli çocuklar’ diyerek güzellemeler dizdiği İŞID’ci çeteler gibi girdikleri her yerde önce tarihe, geçmişe, insanlığa saldırmaya devam ediyorlar.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı