Salihli’de JES’e direnen mahallelilere jandarma saldırısıManisa Salihli’de mahallelerine yapılmak istenen JES’e karşı ocak ayından beri direniş yapan Hacıbektaşlı Mahallesi emekçilerine jandarma saldırdı, 25 kişi gözaltına alındı


Türkiye’nin tüm dağlarını, sularını, ormanlık alanlarını, ovalarını, çayırlarını burjuvazinin yağmasına açan rejim; doğasına, yaşam alanına, suyuna sahip çıkan halka saldırmaya devam ediyor. Manisa Salihli’ye bağlı Hacıbektaşlı Mahallesi halkının yaşam alanlarına yapılmak istenen jeotermal enerji santraline (JES) karşı ocak ayından beri sürdürdükleri direnişe jandarma saldırdı, saldırı sırasında 26 emekçi darbedilerek gözaltına alındı.

Gazeteci Özer Akdemir’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara göre, şirket araçlarının geçeceği yolu kapatan ve ürettikleri üzümleri yere sererek şirket araçlarının önünü kesen halka yönelik sert jandarma saldırısında 26 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

Dakikalarca süren saldırıdan sonra da gerginlik devam ediyor. Halk mahalle aralarına dağılmış durumda. Manisa milletvekilleri Bekir Başevirgen ve Vehbi Bakırcıoğlu da gazdan etkilenirken, bayılan bir astım hastası hastaneye kaldırıldı.

Gazeteci Özer Akdemir saldırı ve direniş anlarına ilişkin şu paylaşımları yaptı:

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.