Fiili meşru mücadele hattını asla terk etmemeliyizBirleşik Mücadele Güçleri hem tarihsel deneyimleri hem de mevcut durumu kavrayarak bu durum içerisinde kendisini yeniden üretebildiği oranda, kitlelere işçi ve emekçilere gittiği, onlara rağmen değil onlarla birlikte ama onları ileriye de taşıyacak bir yöntem ve araç zenginliği ile hareket ettiği oranda büyümeye geleceği kazanmaya aday bir güç bir odaktır


Fehim Işık’ın hazırlayıp sunduğu Medya Haber’de Gündem programına katılan Alınteri’nden Mürüvet Küçük, Özgür Gelecek’ten Sevda Erkılınç ve Atılım’dan Nadiye Gürbüz iktidarın yeni anayasa manevrasını, muhalefetin tutumunu, “demokrasi ittifakı” arayışlarını ve Birleşik Mücadele Güçleri’ni konuştu.

Konuşmasında “Fiili meşru mücadele hattını asla terk etmemeliyiz” diyen temsilcimiz Mürüvet Küçük “Faşizm bütün toplumsal dinamiklerin nasıl bir tehlike arz ettiğinin çok iyi farkında ve bunları ürettiği ideolojik araçlarla manipüle etmeye hedefe çıkmaya çalışıyor. Hatta paramiliter güçlerini de açık tehditlerle konuşturuyor ve bu tehditlerin pratikleşmesi de çok uzak bir ihtimal değil. Hem buna hazırlıklı olmak ama hem de onun geliştirdiği o gerici dile karşı… Emek sermaye çelişkisi üzerinden gelişen ısrarla devam ettirilen o direniş dinamiklerine ulaşmak, onlarla yatıp kalkmak, onlarla oturup kardeşleşmek, onlar içerisinde onlarla birlikte fiili meşru mücadeleyi daha hedefli, daha birleşik bir muhtevaya, niteliğe kavuşturmak kaçınılmaz bir görev.

Birleşik Mücadele Güçleri hem tarihsel deneyimleri hem de mevcut durumu kavrayarak bu durum içerisinde kendisini yeniden üretebildiği oranda, kitlelere işçi ve emekçilere gittiği, onlara rağmen değil onlarla birlikte ama onları ileriye de taşıyacak bir yöntem ve araç zenginliği ile hareket ettiği oranda büyümeye geleceği kazanmaya aday bir güç bir odaktır.” vurgusu yaptı.

Küçük’ün konuşmasından bir kesiti buraya alıyoruz:

Programın tamamını izlemek isteyen bu linke tıklayabilir

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçilerine jandarma saldırdı!

Özak Tekstil’in Urfa’daki fabrikasında sendika seçme haklarına yapılan saldırıya karşı 10 gündür direnen işçilere jandarma saldırdı Grev kırıcıların içeri girmesini engellemek isterken saldırıya uğrayan işçilerden 15’i ve BİRTEK-SEN yöneticileri Mehmet Türkmen, Deniz Kar, Mazlum Ayçiçek gözaltına alındı. Saldırıdan sonra içerdeki işçilerde çıkmak istediklerini belirtti