Fiili meşru mücadele hattını asla terk etmemeliyizBirleşik Mücadele Güçleri hem tarihsel deneyimleri hem de mevcut durumu kavrayarak bu durum içerisinde kendisini yeniden üretebildiği oranda, kitlelere işçi ve emekçilere gittiği, onlara rağmen değil onlarla birlikte ama onları ileriye de taşıyacak bir yöntem ve araç zenginliği ile hareket ettiği oranda büyümeye geleceği kazanmaya aday bir güç bir odaktır


Fehim Işık’ın hazırlayıp sunduğu Medya Haber’de Gündem programına katılan Alınteri’nden Mürüvet Küçük, Özgür Gelecek’ten Sevda Erkılınç ve Atılım’dan Nadiye Gürbüz iktidarın yeni anayasa manevrasını, muhalefetin tutumunu, “demokrasi ittifakı” arayışlarını ve Birleşik Mücadele Güçleri’ni konuştu.

Konuşmasında “Fiili meşru mücadele hattını asla terk etmemeliyiz” diyen temsilcimiz Mürüvet Küçük “Faşizm bütün toplumsal dinamiklerin nasıl bir tehlike arz ettiğinin çok iyi farkında ve bunları ürettiği ideolojik araçlarla manipüle etmeye hedefe çıkmaya çalışıyor. Hatta paramiliter güçlerini de açık tehditlerle konuşturuyor ve bu tehditlerin pratikleşmesi de çok uzak bir ihtimal değil. Hem buna hazırlıklı olmak ama hem de onun geliştirdiği o gerici dile karşı… Emek sermaye çelişkisi üzerinden gelişen ısrarla devam ettirilen o direniş dinamiklerine ulaşmak, onlarla yatıp kalkmak, onlarla oturup kardeşleşmek, onlar içerisinde onlarla birlikte fiili meşru mücadeleyi daha hedefli, daha birleşik bir muhtevaya, niteliğe kavuşturmak kaçınılmaz bir görev.

Birleşik Mücadele Güçleri hem tarihsel deneyimleri hem de mevcut durumu kavrayarak bu durum içerisinde kendisini yeniden üretebildiği oranda, kitlelere işçi ve emekçilere gittiği, onlara rağmen değil onlarla birlikte ama onları ileriye de taşıyacak bir yöntem ve araç zenginliği ile hareket ettiği oranda büyümeye geleceği kazanmaya aday bir güç bir odaktır.” vurgusu yaptı.

Küçük’ün konuşmasından bir kesiti buraya alıyoruz:

Programın tamamını izlemek isteyen bu linke tıklayabilir

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."