İFM Limak Holding işçi kampında “Köle değiliz” isyanı!İFM şantiyesi Limak işçi kampında kalan işçilerin akmayan sulara, berbat yemeklere, tahtakurulu yataklara karşı patlayan işçi öfkesi sonrasında 20 işçi temsilcisi ile İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş temsilcileri Limak yetkilileriyle görüştü. Limak temsilcileri işçilerin taleplerini yarına kadar gerçekleştireceğini belirtti. İşçilerse somut adım atılmasını beklediklerini, pazartesiye kadar hiçbir işçinin işbaşı yapmayacağını, yevmiyelerin kesilmeyeceğini belirtti


Güncelleme:

İnşaat-İş, Dev Yapı-İş temsilcileri ve işçilerin seçtiği 20 işçi ile Limak yetkilileri arasındaki görüşme gerçekleşti. Limak temsilcileri işçilerin taleplerini yarına kadar gerçekleştireceğini belirti. İşçilerse somut adım atılmasını beklediklerini, pazartesiye kadar hiçbir işçinin işbaşı yapmayacağını, yevmiyelerin kesilmeyeceğini belirtti.

***

İstanbul Finans Merkezi şantiyesinde Limak Holding bünyesinde çalışıp onun kampında kalan işçiler, dayatılan insanlık dışı koşullara karşı günlerdir çeşitli biçimlerde tepki gösteriyor. Bu akşam da berbat yemeklere, akmayan sulara, tahta kurulu yataklara ve aklımıza gelebilecek tüm insanlık dışı koşullara karşı öfkelerini daha kitlesel bir patlamayla dile getirdiler.

Bu kavurucu sıcaklarda çalıştırılan işçiler duş almayı bırakalım yüzlerini yıkamak için bile su bulamayınca kamp içinde ateşler yakıp “Yönetim istifa!” sloganlarıyla öfkelerini kitlesel biçimde dile getirdiler.

İşçileri hava sıcaklığının 40 dereceleri aştığı bu koşullarda çalıştıran ama su sorununu bile çözmeyen Limak yetkilileri anında polisi çağırdı.

Aralarında İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş üyelerinin de bulunduğu işçilerle hızla temasa geçen 2 sendika temsilcileriyle kamp alanına gider gitmez Limak yetkilileri onlarla görüşmek istedi.

Sendika temsilcileri işçi temsilcileri ve işçilerle birlikte oluşturulan talepler olmaksızın görüşmeyeceklerini belirtti.

Daha sonra işçilere durumu anlattılar ve seçilen 20 işçi temsilcisiyle birlikte Limak yetkilileriyle masaya oturuldu.

İşçi ve sendika temsilcileriyle Limak yetilileri arasındaki görüşmeler devam ediyor.

***

İnşaat-İş, Dev Yapı-İş temsilcileri ve işçilerin seçtiği 20 işçi ile Limak yetkilileri arasındaki görüşme gerçekleşti. Limak temsilcileri işçilerin taleplerini yarına kadar gerçekleştireceğini belirti. İşçilerse somut adım atılmasını beklediklerini, pazartesiye kadar hiçbir işçinin işbaşı yapmayacağını, yevmiyelerin kesilmeyeceğini belirtti

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu