Filistin için sokağa, eyleme!Dünyanın emperyalistler ve uşaklarının oyun alanı olmadığını göstermek insanlığın sorumluluğu ve görevidir!


Filistin halkı, üzerine kapatılacak kapanın son dişlileri de tamamlanmak üzereyken ölümcül bir hamleyle buna izin vermeyeceğini haykırdı. Siyonist İsrail bu hamleden mağduriyet devşirip etnik temizliğe girişti. ABD ve AB’li emperyalistlerin siyasi ve askeri desteğiyle, bölge gericiliklerinin gözetimi altında soykırım saldırısını sürdürüyor.

Bu saldırganlık Filistin’i de “hayvan” olarak kodlanan halkını da haritadan, tarihten silmeye vardırıldı. Mağduriyet görünümünün arkasına saklanan bu ırkçı-faşist azgınlık dün akşam Gazze’de bir hastaneyi bile bile bombalama noktasına vardı. İsrail uçakları tarafından vurulan Ahli Arab/Baptist Hastanesi’nde binden fazla sivil katledildi.

Emperyalizm ve dünya gericiliğinin bu sınır tanımaz halk düşmanlığına karşı bulunduğumuz her yerde sokakta, eylemdeyiz. Filistin’de ve Rojava’da estirilen terörün, halk düşmanı politikaların mahkum edilmesi, dünyanın onların oyun alanı olmadığının gösterilmesi, insanlığın, emeğin kurtuluş mücadelesinin sorumluluğu, görevidir.

Tüm okurlarımızı, dostlarımızı, yoldaşlarımızı sokağa, eyleme çağırıyoruz.

Ayrıca Kontrol Et

Depreme hazırlık artık din adamlarının “görevi”!

Milli Eğitim Bakanlığı “Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi” başlattığını duyurdu. Deprem konusunda halkı bilinçlendireceklermiş!