Halkımız kaldırdı bizi ayağa…Sustukça utanan yok daha beterini yapıyolar. Susmazsak birbirimizi anlarsak belki bu düzen değişir. Büyüklerin rekabeti bizlerin felaketi olmasın artık.


Bir yılda değişen hiç bişi olmadı ki, ne deprem bitti ne bizlere verilen sözler her zaman olduğu gibi yine tutulmadı. Yaptıkları hileli seçim sonuçlarıyla kazandılar ve bizler suçlandık. Herkes kendi çabasıyla ayakta kalmaya yeniden varolmaya, çabalamaya devam ediyor.

Çocuklar o gecenin korkusunu, acısını hiç unutmadı. Ben o günden beri çocuklarımı giydirip uyutuyorum ya yine olursa ve dışarda kalırsak diye…

Günlerce yardım, çadır, kızılay, yeşilay ülkemizde bulunan biçok kurumu bekledik kurumlar hariç herkes birbirine koştu, halkımız kaldırdı bizi ayağa, kesinlikle varolan devletimiz yoktu.

Önce korona sonra deprem çocuklar yeterince geri kaldı. Ülkemiz şartlarında ve herkesin standart mali durumu belli, yeterince eğitim de yok imkan da… olduğu kadar devam ediyolar.

Haksızlığın ve bilgisizliğin örttüğü standart kelime oyunu ‘ah cefakar kadınlarımız’ diyelim.

Sustukça utanan yok daha beterini yapıyolar.

Susmazsak birbirimizi anlarsak belki bu düzen değişir.

Büyüklerin rekabeti bizlerin felaketi olmasın artık.

Gaziantep‘ten bir depremzede

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.