Anti-Faşistler sağcı dalgayı sokakta kırmakta kararlıAlmanya’nın birçok kentinde sokağa çıkan ve “Sağcı dalgayı kıracağız” diyen yüz binler eylemlerine devam ediyor.


Irkçı faşist parti AfD’nin ırkçı planlarının açığa çıkmasının ardından Almanya’nın birçok kentinde sokağa çıkan ve “Sağcı dalgayı kıracağız” diyen yüz binler eylemlerine devam ediyor.

Bugün Stuttgart’ın aynı anda birçok noktasında bir araya gelen Alman Anti-Faşistler ve göçmen kurumları bir eylem gerçekleştirerek 24 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan büyük eyleme çağrı yaptı.

Amnesty International ve Seebrücke adına yapılan konuşmada, 10 bin kişinin sınırlarda öldüğü, sivil toplumun dalgakıran rolü oynadığı anlatıldı. Stuttgart yakınlarında iki defa evi yakılma girişiminde bulunulan bir Türkiyeli emekçi söz alarak yaşadığı süreci anlattı.

Eylem, 24 Şubat’ta yapılacak mitinge çağrı yapılarak bitirildi.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.