Hakkını isteyen inşaat işçileri ve sendika temsilcilerine ev hapsi!Akar Grup ve Reis Elektrik’in Yuvam Bahçeşehir Konutları inşaatında çalışıp hakları gasbedilen işçiler ve örgütlü oldukları İnşaat-İş yöneticileri hakkında savcılık ev hapsi talep etti. İfadeleri bile alınmadan mahkemeye sevkedilen işçilere ve sendika temsilcilerine mahkeme ev hapsi verdi!


Kıdem, ihbar tazminatı, fazla mesai ücretleri başta olmak üzere gasp edilmek istenen hakları için direnişe geçen İnşaat-İş üyesi işçiler iki gündür Başakşehir Belediyesi önünde eylemdeydi. Dün işkenceyle gözaltına alınan ve akşam saatlerinde imza adlı kontrol şartıyla serbest bırakılan işçiler sabah saatlerinde yine belediye önünde eylem yapmak istedi.

Yetkililerle görüşmek isteyen işçilere polis, “şov yapmayın” dedi, hakaret etti. İşçiler darp edilerek gözaltına alınırken işkenceye karşı çıkan Avukat Ekin Güneş Saygılı da darp edildi.

Savcılığın mevcutlu gözaltı istediği işçiler, mesai saati bitiminde, savcılık ifadeleri dahi alınmadan ev hapsi adli kontrolüyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme savcılığın talebi doğrultusunda ev hapsi talebini onayladı.

.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.