Münih’te yüz binler ırkçılığa karşı eylemdeydiİçlerinde AfD’nin de olduğu Neonazilerin ırkçı planının açığa çıkmasının ardından başlayan sokak gösterileri sürüyor


Faşist parti AfD’nin ırkçı planlarının açığa çıkmasının ardından Almanya’nın birçok kentinde sokağa çıkan ve “Sağcı dalgayı kıracağız” diyen yüz binler eylemlerine devam ediyor.

Münih kentinde akşam saatlerinde düzenlenen mitinge 300 bin kişi katıldı. Theresienwiese Platz (Oktoberfest Alanı)’da toplanan yüzbinler bir kez daha “Irkçılığa ve faşizme karşı birlikteyiz” mesajı verdi; “Bir daha asla!” diye haykırdı.

Münih’te geçtiğimiz günlerde düzenlenen eyleme katılmak üzere 250 bin kişi sokaklara akmış, “beklenenden fazla katılım oldu, güvenliği sağlayamayız” denilerek program iptal edilmişti.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.