İradeye Saygı Yürüyüşü’nün Finali Yapıldı“İradeye Saygı Yürüyüşü”nün finali Hakkari Valiliği önünde yapılan açıklama ve oturma eylemiyle yapıldı. Valilik önünde yapılan açıklamada konuşan DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, “Bizler asla durmayacak, halkımızın iradesi için direnmeye devam edeceğiz” dedi.


DEM Parti yönetiminde olan Hakkari Belediyesi’nin 3 Haziran’da kayyum atanarak gasbedilmesine karşı İstanbul ve Ege’den araçlarla başlayıp Van’dan yürüyerek devam eden “İradeye Saygı Yürüyüşü”, 9’uncu gününde Hakkari Valiliği önünde yapılan açıklamayla sona erdi. Açıklamada konuşan DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, “Bizler asla durmayacak, halkımızın iradesi için direnmeye devam edeceğiz” dedi. Bayındır, 3 Haziran’dan bugüne kadar Kürt halkı ve dostlarının kayyım atanmasına karşı ayakta olduğunu belirtti. 

‘Halkımız iradesine sahip çıkacak’

Zalimlere karşı Kürt halkının ayakta olduğunu belirten Bayındır, “Onlar bir iki gün eylem yapıp bu işi bitireceğimizi düşünüyorlardı. Ama bunu bilsinler ki bu dağlar şahittir ki bizler asla durmayacak ve halkımızın iradesi için direnmeye devam edeceğiz. Yüreği yaralı annelerimiz, şehitlerimiz ve Colemêrg halkımız bilsin ki biz sonuç alıncaya kadar direneceğiz ve durmayacağız. Halkımız iradesine sahip çıkacaktır. Biz burada eşitlik, demokrasi ve barışa sahip çıkıyoruz. Bunun için biz haklıyız. Bizler hakkımızı almayana kadar bu direnişimize devam edeceğiz. Yürüyüşümüz bitti ama bu mücadele devam edecek ve mutlaka sonuca ulaşacaktır” dedi. 

‘Zalimlere karşı mücadele haktır’

Zalimlere karşı mücadele etmenin hak olduğunu ifade eden Bayındır, “Biz, sizi kanunlarımıza uymaya çağırıyoruz. Anayasanızı ayaklar altına almayın ve bunun gereğini yapın. Bunun için Kürt halkının iradesini ayaklar altına almayın. Bilin ki 70 yaşındaki annelerimiz, 80 yaşındaki yaşlılarımız, sizi öfkelerinde boğacak. Kimse bizim irademizin önünde duramayacak” diye konuştu.  

Açıklama 5 dakikalık oturma eyleminin ardından “Colemêrg ya me ye’” sloganlarıyla sona erdi. 

Ayrıca Kontrol Et

Samsun’da LCW İşçisi Baskı ve Mobbing Nedeniyle İntihar Etti

Samsun’un LC Waikiki mağazasında reyon yönetici olarak çalışan Muhammed Yavuz, bölge müdürü E.C.’nin sistematik mobbing ve baskısı nedeniyle intihar etti.